Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Badanie uwagi słuchowej

Diagnoza uwagi słuchowej wykonywana jest na PROFESJONALNYM AUDIOMETRZE MEDYCZNYM, który umożliwia profesjonalne wykonywanie badania uwagi słuchowej w tym badania: przewodnictwa powietrznego i dyskryminacji – dzięki słuchawce powietrznej oraz przewodnictwa kostnego i lateralizacji słuchowej z pomocą przewodnika kostnego. Badanie przeprowadzają przeszkoleni terapeuci audio-psycho-fonologii z dużym doświadczeniem diagnostycznym.

Po wykonaniu badania uwagi słuchowej pacjenci otrzymują audiogram, który przedstawia dwie linie naniesione na siatce. Lewa strona wykresu prezentuje dźwięki niskie, a prawa analogicznie odpowiada za dźwięki wysokie. Jeżeli chodzi o linie niebieskie na wykresie, to odpowiadają one za przewodnictwo powietrzne. Czerwone linie na wykresie oznaczają z kolei przewodnictwo kostne. Jeżeli na wykresie występuje duża rozbieżność linii, ich odwrócenie bądź częste ich przecinanie to wówczas mamy do czynienia z zaburzeniami uwagi słuchowej.

Chcesz sprawdzić czy Ty lub Twoje dziecko ma problem z przetwarzaniem słuchowym? Nie czekaj, zadzwoń i umów się na badanie uwagi słuchowej tel. 502312540.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla Pacjentów zadeklarowanych do SPG ZOZ w Nadarzynie dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy:

  • SPZZOZ w Pruszkowie, ul. Andrzeja 23, tel. 22 758 67 14;
  • MAZOWIECKIE CENTRUM REHABILITACJI STOCER Sp. z o.o., ul. Powstańców 7 lok U2, tel. 22 888 29 20
    (UWAGA! Dostępny także pediatra – nie we wszystkie dni tygodnia, upewnić się przed wizytą).
  • Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod nr tel. 800 237 200
Skip to content Click to listen highlighted text!