Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Poradnia logopedyczna

Jak wygląda terapia logopedyczna?

Na pierwszym spotkaniu z logopedą, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z rodzicami, nawiązuje kontakt z dzieckiem, dokonuje obserwacji oraz przeprowadza badanie logopedyczne. Logopeda w trakcie badania ocenia:  sposób porozumiewania się i rozumienia komunikatów przez dziecko, realizację wypowiedzi, budowę i sprawności aparatu artykulacyjnego, czynności fizjologiczne w obrębie narządów mowy, a także przeprowadza badanie słuchu fonematycznego, pamięci słuchowej i kinestezji artykulacyjnej. Do przeprowadzenia pełnej diagnozy, często potrzebne jest więcej niż jedno spotkanie. Jeśli do tej pory wykonywane były jakieś specjalistyczne badania również warto zabrać specjalistyczną dokumentację dziecka ze sobą.

W trakcie terapii logopedycznej stosujemy: ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia głosowe i oddechowe, trening słuchowy, masaż logopedyczny.

Rejestracja oraz więcej informacji tel. 502 312 540Specjaliści
Magdalena Fertacz
logopeda
Marzena Nowicka-Prusakiewicz
neurologopeda, terapeuta SI, praktyk Tomatisa i Neuroflow

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla Pacjentów zadeklarowanych do SPG ZOZ w Nadarzynie dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy:

  • SPZZOZ w Pruszkowie, ul. Andrzeja 23, tel. 22 758 67 14;
  • MAZOWIECKIE CENTRUM REHABILITACJI STOCER Sp. z o.o., ul. Powstańców 7 lok U2, tel. 22 888 29 20
    (UWAGA! Dostępny także pediatra – nie we wszystkie dni tygodnia, upewnić się przed wizytą).
  • Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod nr tel. 800 237 200
Skip to content Kliknij i odsłuchaj zaznaczony tekst