Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Zaszczep się w tym tygodniu!

Mamy sezon przeziębień i grypy, a do tego cały czas zmagamy się z pandemią COVID-19! Coraz więcej osób korzystając z komunikacji, robiąc zakupy, zapomina o założeniu maseczki oraz o dystansie społecznym. Z przekonaniem, że „już po wszystkim”, „że mnie to nie dotyczy” wybieramy się na zagraniczne wakacje, często w miejsca, gdzie czwarta fala pandemii rozwija się w pełni! Wprowadzane są przez inne kraje kolejne restrykcje, ograniczenia, przede wszystkim dla osób niezaszczepionych! Wraz ze wzrostem zakażeń rośnie liczba hospitalizacji. Do szpitali trafiają osoby głównie niezaszczepione – to one są najbardziej narażone na ciężki przebieg zakażenia COVID-19! Statystyki z dnia 26.10.2021 pokazują, że liczba zakażeń wzrasta – obecnie wynosi 6256 osób: liczba zajętych łóżek przez pacjentów z Covid – 5416, liczba zajętych respiratorów – 449! Dlatego nie zapominajmy o szczepieniach! Nie bierzmy „urlopu” od pandemii! Szczególnie apelujemy do osób jeszcze niezaszczepionych, wahających się czy się zaszczepić! Zbliżają się święta, w tym Święto Zmarłych, wyjazdy zimowe – gdzie będą tłumy ludzi! Nie trać czasu  – zaszczep się, unikniesz kwarantanny w obcym państwie! Spędzisz święta z najbliższymi!

Szczepimy codziennie w przychodni w Nadarzynie i w Młochowie
– Zapraszamy dyr. A Chustecki z personelem.

Nie zwlekaj – przyjdź się zaszczepić, szczególnie w tym tygodniu, przed spotkaniem z tłumem ludzi na cmentarzach! Wykażmy się zdrowym rozsądkiem, abyśmy za rok nadal mogli odwiedzić groby najbliższych a nie najbliżsi nasz!

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla Pacjentów zadeklarowanych do SPG ZOZ w Nadarzynie dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy:

  • SPZZOZ w Pruszkowie, ul. Andrzeja 23, tel. 22 758 67 14;
  • MAZOWIECKIE CENTRUM REHABILITACJI STOCER Sp. z o.o., ul. Powstańców 7 lok U2, tel. 22 888 29 20
    (UWAGA! Dostępny także pediatra – nie we wszystkie dni tygodnia, upewnić się przed wizytą).
  • Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod nr tel. 800 237 200
Skip to content Kliknij i odsłuchaj zaznaczony tekst