Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Zaczynamy szczepić p/grypie!

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Przed każdym sezonem jesienno -zimowym zastanawiamy się czy zaszczepić się p/grypie. Zastanawiamy się jaka jest najskuteczniejsza metoda profilaktyki grypy? Kto powinien zaszczepić się przeciwko grypie?

Nadal najskuteczniejszym, i zarazem najmniej kosztownym sposobem zapobiegania grypie, jest poddanie się szczepieniu. Należy mieć na uwadze, że to zalecenie ma swoje źródło w rekomendacjach opracowanych przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) oraz amerykański Komitet Doradczy ds. Szczepień  Ochronnych

Zgodnie ze wspomnianymi rekomendacjami zaszczepiać przeciwko grypie powinni się wszyscy, zwłaszcza osoby z grupy wysokiego ryzyka zachorowania na grypę, członkowie ich rodzin.

O profilaktyce powinny pamiętać również kobiety planujące ciążę, osoby
z przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, z chorobami nerek, wątroby, układu krwiotwórczego i cukrzycą, a także z niedoborami odporności, oraz osoby po 65. roku życia.

Dlatego zapraszamy na szczepienia, które w Gminie Nadarzyn są finansowane przez Wójta Gminy.  Koszt szczepienia dla wszystkich zadeklarowanych do naszej przychodni lub zameldowanych w Gminie Nadarzyn wynosi – symboliczne 5 zł. Dla pacjentów, którzy ukończyli 69. rok życia- szczepienie jest bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy.

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Skip to content Click to listen highlighted text!