Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Zaczynamy szczepić p/grypie!

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Przed każdym sezonem jesienno -zimowym zastanawiamy się czy zaszczepić się p/grypie. Zastanawiamy się jaka jest najskuteczniejsza metoda profilaktyki grypy? Kto powinien zaszczepić się przeciwko grypie?

Nadal najskuteczniejszym, i zarazem najmniej kosztownym sposobem zapobiegania grypie, jest poddanie się szczepieniu. Należy mieć na uwadze, że to zalecenie ma swoje źródło w rekomendacjach opracowanych przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) oraz amerykański Komitet Doradczy ds. Szczepień  Ochronnych

Zgodnie ze wspomnianymi rekomendacjami zaszczepiać przeciwko grypie powinni się wszyscy, zwłaszcza osoby z grupy wysokiego ryzyka zachorowania na grypę, członkowie ich rodzin.

O profilaktyce powinny pamiętać również kobiety planujące ciążę, osoby
z przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, z chorobami nerek, wątroby, układu krwiotwórczego i cukrzycą, a także z niedoborami odporności, oraz osoby po 65. roku życia.

Dlatego zapraszamy na szczepienia, które w Gminie Nadarzyn są finansowane przez Wójta Gminy.  Koszt szczepienia dla wszystkich zadeklarowanych do naszej przychodni lub zameldowanych w Gminie Nadarzyn wynosi – symboliczne 5 zł. Dla pacjentów, którzy ukończyli 69. rok życia- szczepienie jest bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy.

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla Pacjentów zadeklarowanych do SPG ZOZ w Nadarzynie dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy:

  • SPZZOZ w Pruszkowie, ul. Andrzeja 23, tel. 22 758 67 14;
  • MAZOWIECKIE CENTRUM REHABILITACJI STOCER Sp. z o.o., ul. Powstańców 7 lok U2, tel. 22 888 29 20
    (UWAGA! Dostępny także pediatra – nie we wszystkie dni tygodnia, upewnić się przed wizytą).
  • Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod nr tel. 800 237 200
Skip to content Kliknij i odsłuchaj zaznaczony tekst