Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Uzyskaliśmy Certyfikat Akredytacji!


Kolejny przegląd akredytacyjny zakończony sukcesem!

Miło nam poinformować Naszych Pacjentów, iż ponownie po 3 latach Zakład pomyślnie przeszedł przegląd akredytacyjny!  

Nasza misja: Zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców Gminy Nadarzyn oraz mieszkańców z Gmin Ościennych.

Nasz cel: SPG ZOZ w Nadarzynie z Filią w Młochowie jako ośrodek zapewniający kompleksową opiekę medyczną dla lokalnej społeczności. 

Jest to dla nas ogromny prestiż i wyróżnienie, gdyż po raz drugi uzyskaliśmy pozytywną ocenę zespołu wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia! 

Należy wyjaśnić, że akredytacja jest najszerzej sprawdzoną na świecie i najskuteczniejszą metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń.

Zarówno w Polsce, jak i na świecie posiadanie akredytacji jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych wymagań z zakresu różnych obszarów działalności, zarówno administracyjnych, lecz przede wszystkim medycznych. 

W zakresie podstawowej opieki zdrowotnej ocenie punktowej podlegają 123 standardy. 

W Polsce certyfikaty akredytacyjne wydaje Minister Zdrowia, a podmiotem odpowiedzialnym za proces akredytacji i opracowania standardów akredytacyjnych jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). Certyfikaty akredytacji przyznawane są na 3 lata. Podczas tego okresu placówka medyczna powinna utrzymać zakładany poziom jakości i spełnienia wymogów akredytacyjnych. 

– Rola akredytacji polega w głównej mierze na kontroli standardów jakości, które wpływają na poziom udzielanych świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów – informuje dyrektor Adam Chustecki. – Standardy, które trzeba spełnić, aby uzyskać akredytację dotyczą m.in. ciągłości opieki nad pacjentem, praw pacjenta, kontroli zakażeń, farmakoterapii, bezpieczeństwa opieki, dokumentacji medzycznej itd. Wymagania są na wysokim poziomie, ale realnie osiągalnym!

Jak objaśnia Michał Bieńkowski, zastępca dyrektora: – Uzyskanie akredytacji powinno mieć znaczenie dla naszych pacjentów z kilku względów, ponieważ:

  • akredytacja podnosi wiarygodność świadczonych usług w sektorze medycznym;
  • akredytacja wpływa na wysoką jakość usług oraz kompetencji personelu;
  • dzięki akredytacji możliwe są wiarygodne i precyzyjne wyniki analiz oraz badań w obszarach związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem (np. analizy epidemiologiczne, które przyczyniają się do poprawy i jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa pacjentów);

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy poszczycić się tak ważnym Certyfikatem i dołożymy wszelakich starań, aby nasza Jednostka a przede wszystkim Nasi Pacjenci czuli się u nas bezpieczni pod względem udzielanych świadczeń medycznych. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wszystkim Pracownikom SPG ZOZ w Nadarzynie z Filią w Młochowie za zaangażowanie i wielki wkład pracy włożony podczas wielomiesięcznych przygotowań do uwieńczenia sukcesu i otrzymania rekomendacji.  – dyr. Adam Chustecki, SPG ZOZ Nadarzyn/Młochów.

Skip to content Click to listen highlighted text!