Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja

Higienizacja jamy ustnej – dlaczego jest ważna?

Dbanie o zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko codzienne mycie zębów. To również regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Higienizacja stomatologiczna to zabieg, który stanowi uzupełnienie procesu prawidłowej profilaktyki i higieny jamy ustnej. Wykonywana raz lub dwa razy do roku pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy i stanów zapalnych przyzębia.

Kamień nazębny, płytka bakteryjna oraz nieestetyczne osady powierzchniowe – to wszystko gromadzi się na zębach. Codzienne szczotkowanie i nitkowanie nie jest w stanie tego usunąć. Pomogą w tym za to zabiegi skalingu i piaskowania, zaś fluoryzacja zabezpieczy szkliwo przed próchnicą.

Jeśli ktoś myśli, że szybko wykona skaling, piaskowanie i fluoryzację u naszej higienistki stom. Renatki Małeckiej – to jest w błędzie! Nie będzie szybko, ale będzie bardzo dokładnie i solidnie! Zapraszamy na higienizację stomatologiczną czyli zabiegi skalingu, piaskowania i fluoryzacji
– a wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko próchnicy i zapalenia przyzębia! Chcesz mieć piękny, zadbany uśmiech – koniecznie zadzwoń i umów się na wizytę ☎️605301073.

zabiegEtapy zabiegu higienizacji zębów 3w1:skaling zębów z użyciem ultradźwięków,piaskowanie zębów za pomocą specjalnego proszku aplikowanego pod ciśnieniem,fluoryzacja za pomocą specjalnej pianki.
skalingSkaling zębów – na czym polega?Jest to zabieg, który polega na usunięciu z powierzchni zębów kamienia, czyli twardego złogu (zmineralizowanej płytki), którego nie jesteśmy w stanie całkowicie wyczyścić podczas codziennych zabiegów higienizacyjnych w domu.Kamień powstaje w wyniku mineralizacji i utwardzania płytki bakteryjnej. Częste szczotkowanie zębów oraz nitkowanie przestrzeni międzyzębowych zminimalizuje jego obecność, ale co najmniej raz na 6 miesięcy rekomendowane jest profesjonalne przeprowadzenie oczyszczania jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym..Kamień nazębny usuwany jest za pomocą specjalnego narzędzia, którym jest skaler generujący ultradźwięki, co w efekcie powoduje rozbicie twardych złogów nazębnych i usunięcie ich z powierzchni zębów.
piaskowaniePiaskowanie zębów – na czym polega?Piaskowanie jest zabiegiem z pogranicza zdrowia i estetyki. Dzięki drobnym cząsteczkom preparatu (erytrytolu, dwuwęglanu sodu, glicyny) aplikowanego pod ciśnieniem, podczas piaskowania można wyczyścić z brązowych osadów przestrzenie i miejsca niedostępne podczas wykonywania skalingu.Końcowym etapem piaskowania (i skalingu) jest polerowanie powierzchni zębów specjalną szczoteczką oraz pastą polerską.
fluoryzacjaFluoryzacja zębów – na czym to polega?Fluoryzacja jest ostatnim etapem kompleksowej higienizacji. Jej celem jest zabezpieczenie powierzchni zębów przed wpływem szkodliwych czynników, a także wzmocnienie szkliwa. Dzięki niej zęby są bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii – zmniejsza się więc ryzyko próchnicy.Dzięki działaniu fluoru znoszona jest także nadwrażliwość zębów.Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego preparatu w postaci pianki (żelu, musu). Preparat ten zawiera dużą ilość fluoru, który wnika w szkliwo, wzmacniając je. O tym, czy zabieg fluoryzacji jest potrzebny u danego pacjenta, zawsze decyduje lekarz.Prawidłowo wykonane zabiegi higienizacyjne powinny poprzedzać fazę leczenia stomatologicznego. To właśnie dzięki takiej kolejności osiąga się najlepszą skuteczność i satysfakcjonujące efekty.
Skip to content Click to listen highlighted text!