Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Przypominamy o szczepieniach p/kleszczom

Na pokłucie przez kleszcza jesteśmy narażeni przy najprostszych czynnościach, wykonywanych na łonie natury (prace w ogrodzie, spacer po lesie, jogging w parku czy zabawa w piaskownicy na placu zabaw). Zapraszamy na szczepienia do przychodni w Nadarzynie i w Młochowie! Zabezpiecz się przed kleszczowym zapaleniem mózgu!

Mimo wszelkich środków ostrożności, nigdy nie jesteśmy w 100% pewni, że unikniemy pokłucia przez kleszcze. Szczepienia to kolejna możliwa metoda zapobiegania ciężkiej chorobie, jaką jest Kleszczowe zapalenie mózgu. Gdy mieszkasz w okolicy, w której istnieje ryzyko wystąpienia wirusa KZM, musisz zachować szczególną ostrożność. Kleszcze podróżują na grzbiecie swych żywicieli, np. ptaków czy wiewiórek, które swobodnie przemieszczają się w miejskich parkach, przydomowych ogródkach lub ścieżkach rowerowych.

Szczepienie jest zalecane w Polsce jednak nie refundowane przez ustawowych ubezpieczycieli zdrowotnych. Szczepienie zaleca się osobom przebywającym na terenach o nasilonym występowaniu tej choroby, w szczególności:

  • zatrudnionym przy eksploatacji lasu
  • działkowiczom
  • rolnikom
  • młodzieży odbywającej praktyki, turystom oraz uczestnikom obozów i kolonii
  • dzieciom przebywającym na terenach zielonych

Skip to content Click to listen highlighted text!