Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Profilaktyka onkologiczna- zapisz się na badanie USG

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA w Ośrodku Zdrowia
w Nadarzynie!

Od maja 2017 roku rozpoczyna się w Ośrodku Zdrowia w Nadarzynie czas poświęcony profilaktyce onkologicznej.  – Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Nadarzyn oraz Samorządu Gminy pacjenci zadeklarowani do naszej przychodni mają możliwość wykonać bezpłatnie badanie USG – objaśnia dyrektor ośrodka zdrowia dr Adam Chustecki.
Często powtarzamy, że zdrowie mamy tylko jedno i trzeba się o nie troszczyć, dlatego zachęcam wszystkich do znalezienia czasu na bezpłatne badanie USG.

Warto wykorzystać nadarzającą się okazję i wykonać badania. Jak twierdzi pielęgniarka koordynująca akcją profilaktyczną – Pacjenci nie będą czekać w kolejce. Wszystko będzie przebiegało szybko i bezboleśnie. Wystarczy zapisać się  na badanie i przyjść w wyznaczonym terminie. Proponujemy USG jamy brzusznej dzieciom powyżej 4 roku życia, USG piersi- kobietom od 14 roku życia, a dla mężczyzn powyżej 25 roku życia mamy przewidziane USG prostaty. Mobilizuję wszystkich pacjentów do skorzystania z oferty, ponieważ zgodnie ze starym porzekadłem – im wcześniej, tym lepiej. W wielu przypadkach to czas wykrycia choroby decyduje o możliwości wyleczenia.

Zachęcamy do skorzystania z oferty profilaktycznej Ośrodka Zdrowia w Nadarzynie, postawmy na profilaktykę, czyli zapobieganie chorobom. Jednocześnie utrwalajmy prawidłowe wzorce zdrowego stylu życia. Statystyki medyczne jednoznacznie wskazują, że nowotwór rozwija się często bezobjawowo, niekoniecznie musimy odczuwać dyskomfort
i jakiekolwiek dolegliwości bólowe.

Nadarzyński Tydzień Zdrowia  finansowany jest przez Wójta Gminy Pana Janusza Grzyba oraz Samorząd Gminy Nadarzyn, przeprowadzany jest pod hasłem:  Zadbam o swoje zdrowie
i pójdę na badanie.

 Zapisów można dokonywać w ośrodkach zdrowia lub telefonicznie:

Nadarzyn – 22 739 48 40
Młochów –  22 729 91 46

Przygotowanie do badania USG:

dziecko-6 godzin na czczo przed badaniem,
mężczyzna- musi wypić 3 szklanki wody przed badaniem

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Skip to content Click to listen highlighted text!