Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Opieka koordynowana

Dołożyliśmy wszelkich starań aby realizować OPIEKĘ KOORDYNOWANĄ w ośrodku zdrowia w Nadarzynie i w Młochowie‼️

NA CZYM POLEGA❓

👉To wiele możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych już u swojego lekarza rodzinnego. Lekarz POZ może zlecić pacjentom badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Leczenie jest oparte na Indywidualnym Planie Opieki Medycznej (IPOM) i uwzględnia nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem POZ, a lekarzem specjalistą i dodatkowe konsultacje np. z dietetykiem.

KOGO OBEJMUJE❓

👉Opieka koordynowana jest dla pacjentów ze schorzeniami z zakresu:

📌kardiologii

📌diabetologii

📌chorób płuc

📌endokrynologii

📌chorób nerek.

CO ZYSKUJE PACJENT❓

👉Wygodę – więcej wizyt, badań i konsultacji w jednym miejscu.

👉Czas – wizyty, badania i konsultacje umawia dla Ciebie koordynator.

👉Bezpieczeństwo – koordynator czuwa nad sprawną realizacją Twojego planu leczenia.

👉Dostępność – szerszy zakres badań diagnostycznych i dostęp do specjalistów.

👉Wiedzę – porady dietetyczne i edukacyjne z zakresu profilaktyki i Twojej choroby.

– Opieka koordynowana to mnóstwo korzyści dla pacjentów – zapewnia dyr. A. Chustecki – Przede wszystkim to dostęp do koordynatora specjalisty z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, który planuje i monitoruje przebieg diagnostyki oraz terapii. Koordynator przypomina o nadchodzących wizytach, zapewnia plan leczenia, czyli także kontynuację wsparcia medycznego pacjenta również poza POZ.

Dodatkowym efektem koordynacji opieki jest edukacja, kluczowa dla dobrej współpracy z personelem – osoba chora poznaje proces leczenia, rozumie go, a w przypadku wątpliwości – nie obawia się podzielić wątpliwościami lub pytaniami.

Dla lekarzy rodzinnych i medyków innych specjalności opieka koordynowana oznacza sprawniejszy przepływ informacji m.in. o stanie pacjenta oraz wynikach jego badań.

Wprowadzenie opieki koordynowanej do ośrodków zdrowia w Nadarzynie i Młochowie ma na celu sprawną koordynację procesu leczenia‼️

Skip to content Click to listen highlighted text!