Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

IKP, czyli Internetowe Konto Pacjenta

Sytuacja związana z zagrożeniem COVID-19 tylko potwierdziła, jak ważne jest korzystanie z osiągnięć techniki co redukowało ryzyko zakażenia. W dobie pandemii wizyty w placówkach medycznych zalecane były wyłącznie w pilnych, uzasadnionych przypadkach po wcześniej telefonicznej konsultacji z lekarzem. W obecnej chwili możemy nadal większość spraw z powodzeniem załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Czym jest IKP?

To system dający możliwość wglądu do historii medycznej za pośrednictwem internetu.
W tym celu należy zalogować się na stronie https://pacjent.gov.pl/ poprzez profil zaufany. Pacjenci nieposiadający profilu zaufanego, mogą go założyć online, korzystając z bankowości elektronicznej. Drugą możliwością jest zarejestrowanie się na stronie https://pz.gov.pl/ i potwierdzenie profilu zaufanego w dowolnej placówce oznaczonej znakiem profilu zaufanego.

Po zalogowaniu do IKP należy uzupełnić aktualny numer telefonu oraz adres e-mail.

Zalety Internetowego Konta Pacjenta

Dzięki IKP możemy ograniczyć nasze wizyty w placówkach medycznych. Po zalogowaniu do systemu można mieć dostęp m.in. do:

 • e-recept,
 • informacji na temat dawkowania przepisanych leków,
 • historii recept zrealizowanych po 1 stycznia 2019 roku,
 • e-skierowań,
 • historii wizyt od 2008 roku (w ramach kontraktu z NFZ),
 • deklaracji na temat wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz pielęgniarki i położnej,
 • informacji o zaplanowanych wizytach u lekarza oraz zabiegach/operacjach,
 • po założeniu subkonta możesz uzyskać dostęp do danych swoich dzieci, i również dla nich mogą zostać wystawiane e – recepty, czy e-skierowania, wchodząc w zakładkę „Uprawnienia”, a następnie „Dziecko”, gdzie znajdziesz wszystkie informacje o młodym pacjencie.

Po zalogowaniu do Internetowego Konta Pacjenta zyskujemy również możliwość wglądu do informacji na temat wysokości składki płaconej na ubezpieczenie zdrowotne oraz wysokości refundacji zrealizowanych recept i kupionych produktów medycznych w ramach NFZ. Co istotne, system daje również możliwość upoważnienia wybranej osoby do odbioru dokumentacji medycznej.

Po założeniu konta otrzymasz e-receptę podaną przez Ciebie formą przekazu elektronicznego (SMS/e-mail) , możesz je zrealizować w dowolnej aptece, nie tracąc refundacji. Bez wizyty w gabinecie istnieje możliwość ubiegania się o wystawienie kolejnej recepty na choroby przewlekłe, po wcześniejszym kontakcie z lekarzem.

PRZYPOMINAMY, ŻE NIEBAWEM KODY DO E-RECEPT BĘDĄ PRZESYŁANE TYLKO ZA POŚREDNICTWEM IKP! PACJENCI, KTÓRZY NIE POSIADAJĄ IKP-NIE DOSTANĄ POWIADOMIEŃ SMS.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla Pacjentów zadeklarowanych do SPG ZOZ w Nadarzynie dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy:

 • SPZZOZ w Pruszkowie, ul. Andrzeja 23, tel. 22 758 67 14;
 • MAZOWIECKIE CENTRUM REHABILITACJI STOCER Sp. z o.o., ul. Powstańców 7 lok U2, tel. 22 888 29 20
  (UWAGA! Dostępny także pediatra – nie we wszystkie dni tygodnia, upewnić się przed wizytą).
 • Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod nr tel. 800 237 200
Skip to content Kliknij i odsłuchaj zaznaczony tekst