Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

E-stetoskop program w SPG ZOZ w Nadarzynie

Zachęcamy do udziału w projekcie Ministerstwa Zdrowia „E-stetoskop” realizowanym w ośrodku zdrowia w Nadarzynie z Filią w Młochowie.

Projekt zakłada wykorzystanie elektronicznych stetoskopów (prostych urządzeń, którymi można zbadać płuca w warunkach domowych) w ramach teleporad udzielanych przez lekarzy.

Warunkiem kwalifikacji do projektu jest przebyte zakażenie wirusem SARS-CoV-2 oraz stwierdzone choroby współistniejące układu oddechowego (np. astma, POChP),leczenie immunosupresyjne a także możliwość logowania się do odpowiedniej aplikacji ze smartfona.

Jak działa elektroniczny stetoskop?

  • Pacjent ma e-stetoskop w domu. Może rejestrować badanie, które potem odsłuchuje lekarz.
  • E-stetoskop przekształca dźwięk akustyczny na sygnały elektroniczne, które mogą być dalej wzmacniane w celu optymalnego słuchania. Sygnały elektroniczne są następnie przetwarzane, digitalizowane i przesyłane do komputera lekarza.
  • Lekarz w czasie teleporady może poinformować pacjenta, gdzie dokładnie ma przyłożyć słuchawkę stetoskopu, a urządzenie precyzyjnie przeanalizuje dźwięki z jego klatki piersiowej. Pacjent musi postępować krok po kroku – zgodnie z instrukcją aplikacji. Odsłuch z badania płuc chorego zostanie przesłany do lekarza. W przypadku wątpliwości, co do jakości realizowanego świadczenia, lekarz może zadecydować o zmianie formy dalszej diagnostyki i leczenia pacjenta.

Więcej informacji oraz zgłoszenia pod numerem telefonu: 22 739 48 40.

Skip to content Click to listen highlighted text!