Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Zajęcia w DDOM

To już prawie dwa miesiące od uruchomienia pilotażowego programu „Powstrzymaj starość” przez SPG ZOZ w Nadarzynie! Mamy pierwsze spostrzeżenia, refleksje i dalsze plany do realizacji! Wiemy jedno – to był strzał w dziesiątkę! Nasi pensjonariusze (m.in. osoby z otępieniem starczym), mają zapewniony dzienny pobyt, wyżywienie, opiekę medyczną i terapeutyczną, a co najważniejsze nie siedzą samotnie w swoich domach! Od wszystkich jednogłośnie usłyszeliśmy, że najgorsza jest izolacja i samotność! Dlatego z tak dużą przyjemnością realizujemy podstawowe zagadnienia z życia wzięte (jakże potrzebne osobom starszym, nie tylko chorym), począwszy od studentów informatyki, prawa, po terapeutów, psychologów i dyrekcję przychodni. Staramy się wykluczyć seniorów z izolacji, poprzez przybliżanie im obslugi telefonu, podstaw internetu – uczymy samodzielności w urzędach, przybliżamy ich prawa, dodajemy odwagi do tego, aby nadal cieszyć się życiem!

Zadowolenie seniorów jest najlepszą rekompensatą za podjęty trud uzyskania środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego,
dlatego Dyrektor A. Chustecki wraz z personelem dokłada wszelkich starań, aby w najbliższym czasie wspólnie z Wójtem Gminy Nadarzyn D. Zwolińskim realizować projekt seniorów w nowej siedzibie przychodni.

Niebawem udostępnimy kolejną fotorelację, film oraz wypowiedzi samych pensjonariuszy.

Skip to content Click to listen highlighted text!