Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Pielęgniarki szkolne

Drodzy Rodzice!

Nowy rok szkolny przynosi kolejne wyzwania nie tylko dla kadry pedagogicznej, ale także dla pielęgniarek szkolnych. Uczniowie szkół na terenie Gminy Nadarzyn pozostają pod opieką medyczną pielęgniarek z SPG ZOZ w Nadarzynie. -Przygotowaliśmy się do nowego roku szkolnego zapewniając dostępność do opieki pielęgniarskiej w gminnych szkołach. – zapewnia dyr. Adam Chustecki. – Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów stosując się do wytycznych dotyczących bezpieczeństwa opieki nad uczniami w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. W harmonogramie prac uwzględniliśmy także możliwość szczepień przeciw COVID-19 uczniów, zgodnie ze standardami Ministerstwa Zdrowia. Oczywiście to do rodzica należy decyzja o zaszczepieniu dziecka, naszym zadaniem jest zapewnić możliwość szczepienia a także rozwiać ewentualne wątpliwości.
Szanujemy pracę dyrektorów, nauczycieli i pedagogów szkolnych, dzięki dobrej współpracy mamy możliwość otoczyć opieką pielęgniarską uczniów a także zadbać o ich edukację zdrowotną!

Zadania pielęgniarki szkolnej:

  • przygotowanie dokumentacji zdrowotnej uczniów wg obowiązujących przepisów,
  • przeprowadzenie wywiadów środowiskowych z uczniami,
  • przeprowadzenie badań przesiewowych w poszczególnych klasach (pomiar ciężaru i wysokości ciała, badanie ostrości wzroku),          
  • udzielanie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, urazów, zatruć,
  • podejmowanie działań mających na celu promowanie zdrowego trybu życia, przeprowadzanie pogadanek i rozmów indywidualnych,
  • dokonywanie stanu analizy zdrowia i potrzeb zdrowotnych uczniów,
  • szczotkowanie zębów (fluoryzacja),
  • współpraca z dyrektorem szkoły i nauczycielami w sprawach dotyczących bezpieczeństwa uczniów (w tym epidemiologicznego), warunków higienicznych w szkole, żywienia oraz edukacji zdrowotnej.

Pielęgniarki szkolne:

Katarzyna Patłaszyńska, Agata Dulnik, Marzena Folwarska

Skip to content Click to listen highlighted text!