Centrala Nadarzyn i Młochów: 22 739 48 40
search

Odmrażanie przychodni

Nikt z nas nie posiada rzetelnej wiedzy na temat końca epidemii koronawirusa. Musimy być przygotowani, że ta choroba lub jej modyfikacje, będzie z nami już na zawsze. Nadzieją dla nas Wszystkich jest wyprodukowanie szczepionki lub skuteczna farmakoterapia.  W obecnych warunkach nadrzędnym celem pozostaje ochrona osób najbardziej podatnych na zakażenie, czyli seniorów (ilość zgonów w Polsce to  596 w tym 394 osoby powyżej 70 r.ż.[1]) oraz ograniczenie ryzyka transmisji w dużych w skupiskach ludzkich. 

Nie możemy pozostać bierni, musimy przyjąć postawę bardziej ofensywną przy zachowaniu podwyższonych zasad higieny rozsądnie przywracać normalne funkcjonowanie przychodni pamiętając, że Covid-19 to nie jedyna choroba, na którą umierają ludzie. 

Od 4 maja przywracamy opiekę nad pacjentkami w ciąży oraz szczepienia dla dzieci. W następnych tygodniach kolejne grupy wiekowe – o czym poinformujemy wkrótce. Od 4 maja zapraszamy także do skorzystania z autorskiego programu diagnostycznego związanego z COVID-19 opracowanego wspólnie z Samorządem Gminy Nadarzyn.

Również od początku przyszłego tygodnia w zmienionej formie przy znacznym wykorzystaniu teleporad wznowi pracę poradnia kardiologiczna i okulistyczna, w kolejnym tygodniu tzn. od 11  maja planowane jest wznowienie pracy zespołu rehabilitacji. 

Pamiętajmy jednak, że w każdej chwili praca przychodni może ulec ponownemu ograniczeniu, z kwarantanną włącznie, stąd nasz apel do pacjentów o odpowiedzialne zachowania. Unikajmy zbędnych wizyt, wykorzystujmy w miarę możliwości zdalne konsultacje, a jeżeli już musimy uzyskać świadczenie na miejscu prosimy o punktualność i przede wszystkim o bezwzględne stosowanie się  do podwyższonych wymogów sanitarnych, takich jak obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, noszenie maseczek, zachowanie bezpiecznej odległości.


[1] Wg. danych MZ z dn. 29.04.2020 r.

Dziękuję

dr Adam Chustecki
dyr. SPG ZOZ w Nadrzynie

Skip to content Click to listen highlighted text!